Mileage Tracker & Reporter

AB4 Systems
Neplătit
În curând
Strada Nicolae Filipescu 53-55, București, Romania

Responsabilități

In Utopia, guvernul da inapoi cetatenilor TVA-ul (20%) colectat de la benzina consumata in scopuri personale. In plus, companiile la care lucreaza deconteaza combustibilul pentru calatoriile in scop de serviciu (100%). Cetatenii Utopia sunt astfel foarte motivati sa isi inregistreze toate calatoriile facute cu masina (de serviciu sau personala) si sa le separe in calatorii in interes de serviciu si calatorii in interes personal. Atat guvernul cat si compania la care lucreaza vor sa stie despre fiecare calatorie: timp inceput, timp sfarsit, distanta. Toti cetatenii Utopia au venit la Politehnica pentru a gasi un inginer talentat care sa dezvolte o aplicati mobila care sa ii ajute sa isi urmareasca toate calatoriile si sa le raporteze usor mai departe. Si-ar dori ca aplicatia sa nu le consume toata bateria in 1h si sa isi dea seama de cat mai multe singura (inteligenta artificiala). Aplicatia poate fi Android sau iOS.

Calificări

  • Nivel dificultate: 7/10 - 10/10 (in functie de abordare)
  • Programare OOP, Java sau Swift in functie de platforma
  • Dorinta de a lucra cu senzorii telefonului
  • Optional: Machine Learning

Aptitudini

  • oop
  • swift
  • mobile applications
  • ios
  • android
  • backend
  • java
  • machine learning

Beneficii

  • Experienta in dezvoltare mobile
  • Lucru si setup Backend as a Service (Firebase, Parse Server) sau backend de la 0.

Anuntul a expirat.

Pentru a putea aplica trebuie să îndeplinești următoarele condiții:
Vorbitor de
  • Automatică și Calculatoare, UPB, București
  • Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, UPB, București
  • Cibernetică, Statistică și Informatică Economică, ASE, București
  • Matematică și Informatică, UNIBUC, București

Pentru a putea gasi alte anunturi potrivite pentru tine:

AB4 Systems

Suntem o gașcă de specialiști IT, cu o îndelungată experiență în domeniu, ce dezvoltă produse software complexe folosind tehnologii moderne. Soluțiile create de noi oferă o experiență nativă pe iOS/Android și responsive pe Web, fiind deservite de backend-uri solide, scalabile și sigure.

Toate produsele la care lucrăm sunt create cu clientul final în minte pentru a-i oferi acestuia o experiență memorabilă, plăcută si ușoară prin design (UI & UX).

Suntem fani ai tehnologiilor Open-source, le folosim ori de câte ori avem ocazia și sperăm să avem produse care să ajungă să fie deschise întregii comunități.

Credem că tehnologia face parte din ce în ce mai mult din viața societății noastre globalizate și că mobilele sunt mediul prin care aceasta intră în viețile miliardelor de oameni din toată lumea.

Produsele noastre sunt folosite de milioane de utilizatori din toată lumea. Lucrăm intens pentru a ajunge la primul miliard de oameni care să fi intrat în contact cu munca noastră.

Mai multe informații despre noi se găsesc pe site: http://ab4.systems